Doğal saçlara yerleştirilen boncuklardan ismini alan boncuk saç kaynak, Türkiye’ de hanımların rağbet gösterdiği bir saç uzatma tekniğidir. Bu teknikle saçlar uzatılacağı gibi saçların doğal ve gür görünmesini de sağlar. Boncuk saç kaynak yapılmasında en önemli şey kaliteli malzemelerin kullanılmasıdır.

boncuk-kaynak

boncuk-kaynak

Atrium’ da boncuk saç kaynağı nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak saçın gürlüğüne göre normal saça 150 adet, orta gürlükte saça 200 adet, gür saça ise 250 adet ve daha fazla saç takılabilir. Takılacak olan boncuk kaynak saç tutamlarının dolgunluğu ve gramajı da önemlidir.

Saçlara takılacak boncuk saç miktarından önce saçların dokusu ve aynı özelliklere sahip saçların takılması mühimdir. İçi silikonlu mikro halkalarla boncuk saç kaynağı uygulanır. Saçlara eklenecek olan saçların doğal insan saçı olması önemlidir. AAAAA Grade Remy 1. Kalite ham saç ile imal edilmesi gerekir. Böylece her türlü saç boyası, maşa, fön gibi işlemlere karşı uzun süre dayanacaktır. Boncuk saç kaynağın adresi Atrium’ da bu ideal özelliklere sahip kaliteli saçlar bulunur. Usta kuaförlerin ellerinde saçlar eskisinden güzel olur. Ayrıca saçın rengine, saçla uyumlu olarak röfle, balyaj ve renklendirme yapılır.

boncuk-kaynak

boncuk-kaynak