Brezilya fönü diye adlandırılan işlem sırasında bayanların saçlarına keratin uygulaması yapılır. Böylelikle kıvırcık saçlar daha parlak, canlı ve düz bir görünüme kavuşurlar. İşlem yapıldıktan sonra saçlarınızın eski halinden eser kalmaz. Brezilya fönü sayesinde 5 ile 6 aya kadar düz ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

brezilya fönü

İşlem öncelikle saçlarınızın keratine hazır hale getirilmesi ile başlar. Arkasından şampuan ile yıkanan saçlarınız nemli bırakılacak şekilde kurutulur ve keratin saç boyası gibi diplere değmeyecek şekilde saçlara yedirilir. Tüm saça keratin uyguladıktan sonra 5 dakika kadar beklemeniz yeterlidir. İşlemler sona erdikten sonra saçlarınız 200 ile 250 derece arasında sıcaklıkta düzleştirilir.

kalıcı fön

Brezilya Fönü Saç Döker mi?

Brezilya fönü yaptırdıktan sonra saçlarınızda herhangi bir olumsuz durum yaşanmamaktadır. Saçlarınız brezilya fönü sonrasında daha dolgun ve canlı bir görünüm kazanırlar. Uygulama yapılırken saç köklerinize temas etmediği sürece saçlarınız brezilya fönünden kötü şekilde etkilenmezler.

saç modelleri

Bu sebeple brezilya fönü işlemlerini profesyonel ve uzman kişilere yaptırmanız işlem sonrasında sıkıntı yaşamamanız için önemlidir.

 

kalıcı fön nedir