Canlı ve parıldayan saçlar herkesin sahip olmak istediği bir saç karakteri. Saçlarımız uygulanan işlemler ve yaşın ilerlemesi sonucu bazı genetik özelliklerini kaybederek matlaşır, kurur ve yıpranır. Bu yıpranmayı en aza indirgemek ve her daim canlı saçlara sahip olmak için saç bakımına özen göstermek gerekiyor.

Canlı Saçlar İçin Özel Bakım

 Saç bakımı banyo öncesinden başlıyor. Saçlarımızı yıkamadan önce iyice fırçalamamız şampuanın saçlarımıza daha iyi nüfuz etmesini sağlıyor.

Canlı Saçlar

Banyoda ise kullandığımız şampuanın saç tipimize uygun olması çok önemli. Ayrıca kullandığımız saç kremi, eğer bitkisel içerikli değile saç derisine temas ettirmeden saç uçlarına uygulanması gerekiyor.

Saçlarınız Canlı Olsun
Saçlarınızın yapısına uygun şampuan kullanmak çok büyük önem taşıyor. Düz saçlar çabuk yağlanır, kıvırcık saçlara sahip olanlar ise kuruluktan şikayetçidir. Saçlarınızı iyi tanıyarak karakterine uygun olan şampuan ve saç kremini kullanmalısınız.

Saç Bakımı

Canlı Saçlar İçin Bakım Yağları

 Kuru ve yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için bazı bitkisel bakım yağları kullanabilirsiniz. Jojoba, hindistan cevizi ve melisa yağı saçları canlandırmak için kullanılabilen yağlardır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu üç yağı her birinden birkaç damla olmak üzere birbiriyle karıştırarak saç diplerinize haftalık bakım olarak uygulayabilirsiniz.