Masal kahramanı Rapunzel’i bilirsiniz. Saçları o kadar gür ve uzundur ki yakışıklı prens onlara tırmanarak kuleye çıkar. Bu kadar abartılı olmasa bile günümüzde de gür ve uzun saçlara birazcık müdahale ile sahip olunabiliyor. Bu müdahalenin adı saça kaynak yaptırmak.

kaynak saç

Kaynak saç yaptırmak daha önceden kesilmiş saçları çeşitli yöntemlerle kendi saçınızın arasına ekletmek demek. Saçlarınız çok azsa ama siz aksine  gür ve hacimli, biçimli saçlar istiyorsanız, hele ki çok kadının istediği gibi düz saçlar istiyorsanız bu işlem sizin için çözüm. Bir anda değişiyorsunuz, güzel oluyor, çünkü saç güzelliği kadınlar için vazgeçilmez bir unsur.

Kaynak Nasıl Yapılıyor?

Kaynak saç yaptırmada  yaklaşık her yarım santimetrekareye 150 kadar saç teli olmak üzere boncuk saç kaynağı, silikon saç kaynağı ya da halkalı kaynak yöntemlerini kullanılarak  azalmış saçların aralarına ilaveler yapılıyor. Esas saçın 10 santimden uzun olması gerekiyor.

kaynak saç

Normal bir saç teli dört veya altı yıl yaşıyor ve dökülüyor. Her insanın başına gelen saç azalması sorunu  böylece  önlenmeye çalışılıyor. Saçlarına kimyasal kullanmak istemeyenlerin de tercih edebileceği bir yöntem. Örneğin röfle yerine araya renkli tutamlar konabiliyor.

kaynak saç

Yalnız eklenen saçlar dört aydan çok kullanılmamalı. Ayrıca doğal saçınızla aynı kalınlıkta ve boyasız saçları kaynak yaptırmalısınız. Saç diplerinizden  en az bir santim uzaktan başlamalı. Arada bir kuaföre gidip dökülen saçlarınızı da temizlettirin, çünkü kaynak saçlarla karışabiliyor.

Güzellik zor şey, Rapunzel o saçlarla nasıl uğraşıyordu kimbilir?