Son yıllarda popülerliğini artırmaya devam eden saç kaynak yöntemleri kadınların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Her saç tipine uygun olarak farklı şekillerde uygulanan bu yöntemler sayesinde hem doğal hem de daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Farklı şekillerde uygulanan saç yöntemleri sıkıştırma, yapıştırma, ekleme ve dikme gibi çeşitlere sahiptir. Günümüzde bayanlar en fazla yapıştırma yöntemlerini tercih ediyorlar. En doğal görünen saç yöntemleri de yapıştırma şeklinde uygulananlar.

saç kaynak

Yapıştırma saç kaynak yöntemleri de keratin, mikro, mikro jel ve mikro kapsül şeklinde sıralanabilir. Bunlar arasında en sık tercih edilen saç yöntemi ise keratin ve mikro saçtır.  Keratin saç kaynak özellikle saçları zayıf ve ince olan kişilere uygulanır. Özel keratinli saç uçları keratin makinesi yardımıyla eritilerek ek yapılacak olan saçlara parmak ucu sayesinde kaynatılır ve eklenir.

saç kaynak modeli

Keratin saçın kendi yapısında bulunduğu için doğal bir yöntemdir. Bir diğer doğal sonuç veren yöntem ise mikro saçtır. Mikro kaynak ise özel teknolojik yöntemler yardımıyla sıcak şekilde uygulanır. İnce ince alınan saç tutamlar gerçek saça tutturulmaya çalışılır. Doğal görünümlü ucuz saç kaynak yaptırmak istiyorsanız özellikle bu iki yöntemi değerlendirebilirsiniz.