Bir kadının saçları onu en şık gösteren mücevheridir. Bu nedenle iyi bir bakım gerektiriyor. Dış etkenler, saça uygulanan işlemler, yoğun stres, bazı vitamin ve minerallerin eksiklikleri saçlarımızın yıpranmasına, kurumasına ve dökülmesine neden oluyor.

Güne Canlı Saçlar İle Başlayın

Araştırmalara göre günlük olarak saçlardan gökülen 80-100 adet saç teli sayısı normal. Ancak bunun artış göstermesi tedbir almamız için bir uyarı. Bu uyarıyı aldığımız zaman saçlarımıza uygulayacağımız günlük saç bakımı ile her güne parıldayan canlı saçlar ile başlamanız mümkün.

Neler Yapmalıyız?

 Eğer saçlarımızın ince telli ve çabuk kırılan yapısından şikayet ediyorsak bunun için Hint Yağı ideal bir çözüm. Hint yağı saç tellerinizi güçlendirerek çabuk kırılan yapısını kuvvetlendiriyor.

Canlı Saçlar

Saçların geç uzaması çoğu kadının şikayet ettiği bir konu. Eğer siz de bu durumdan şikayet ediyorsanız Badem yağı ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz.

Canlı Saçlara Sahip Olmak

Özellikle koyu renk saçlara sahip olanlar için Kakao yağı saç parlaklığı ve saçlara canlılık kazandırma konusunda harika bir bakım yağı.

Saç Bakımı

Günlük bakımda uygulayabileceğiniz diğer uygulamalardan biri de saçlarınızı gün içinde fazla taramamanız. Saçlarınızı çok fazla taradığınızda kırılmasına ve uçlarının çatallaşmasına neden oluyor.

Düz Saçlar

Saçlarınıza çok sık şekillendirici uygulamalarda bulunmamaya özen gösterin. Eğer her gün düzleştirici ya da maşayla uygulamayapmak zorunda kalıyorsanız, koruyucu solüsyonlar ve kremler kullanın.