Saç kaynak uygulamalarında genellikle iki tür saç kullanılır. Bunların ilki pek tercih edilmeyen ve önerilmeyen yapay saçlardır. Diğeri ise gerçek insan saçlarıdır. Dolayısıyla bu iki ssaç tipinin fiyatı birbirinden son derece farklı. Eğer ham saç fiyatları konusunda bir araştırma yaparsanız karşınıza birbirinden farklı rakamlar çıkacaktır. Saçın kalitesi de fiyatta belirliyici bir faktör olabiliyor.

Ham Saç Fiyatları

Ham Saç Fiyatları

Doğal İnsan Saçı Neden Daha Pahalı?

Yapay saçlar doğal saçtan daha parlak ve daha saydam bir görünüm sergiler. Yapay saçlarla yapılan saç kaynak uygulamasını fark etmek ise hiç zor olmaz. Doğal insan saçı için durum çok daha farklı. Doğal saçlar kullanılarak yapılan saç kaynak uygulamasında kaynak saçın anlaşılması çok daha güç bir hal alıyor.

Ham Saç Fiyatları

Ham Saç Fiyatları

İşte bu nedenle doğal saç fiyatı ile yapay saçtan ayrılıyor. Ancak saçın doğal olması, fiyat noktasında birbirine yakın rakamlardan söz edildiği anlamına gelmez. Saçın kalitesinden, ne oranda firesinin alındığına kadar uzayan pek çok husus, ham saçın fiyatında belirleyici olabiliyor. Fiyatlar genellikle saçın gram üzerinden ağrılığına göre belirleniyor.