Saçların hızlı uzaması adına yapılabilir, birbirinden farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden her birini deneyebilirsiniz ancak saçlarınızın bu yöntemleri deneyerek yıpranmasına, yoğun bir besinle beslenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak aralarından doğru yöntemi bularak uzun süre kaliteli bir şekilde saçlarınızın uzamasını gerçekleştirebilirsiniz.

saç uzatma yolları

Günümüzde hızlı saç uzatma yöntemi olarak uygun kür taktikleri kullanarak başarılı bir şekilde yol kat edilmiş olunabilir. Bunlardan birini söylemek gerekirse de, havuç maskesiyle kaliteli ve istenilen hızlı saç uzatma yöntemini deneyebilirsiniz.

uzun saç

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır?

2 adet havuç ile 3 su bardağı ve bir adet yumurta, bu maskeyi yapmak için yeterli olacaktır. Öncelikle suyun kaynatılmasını gerçekleştirip, yıkanan ve rendelenen havuçları bu kaynatılmış suyun içine atınız. Daha sonrasında su içinde kaynayan havuçların hazır kıvama gelmesiyle süzünüz.

saç maskesi

Süzülen havuçların 1 adet yumurtayla karıştırılmasını gerçekleştirerek uygun bir kür yaptıktan sonra saçlarınız için kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonraysa suyun ılık ya da soğuğa yakın bir şekilde olmasını sağlayıp saçlarınızı durulayın. Böylelikle siz de maske sayesinde saçlarınızın hızlı uzayarak istediğiniz saçlara ulaşmış olabilirsiniz. Burada dikkat edilecek husus, yumurtalı saçlarınız olduğundan suyun sıcak şekilde kullanılmamasını sağlamak olacaktır. Su ılık ya da soğuk derecede olmalıdır.