Kadınların yıllarca hayalini kurduğu o gösterişli ve parlak saçlar artık hayal değil. Ben bir türlü saçımı uzatamıyorum, uzasa da istediğim görüntüyü yakalayamıyorum diyorsanız, size iyi bir haberimiz var.


Çünkü kısa saçlı olmak kaderiniz değil ancak tercihiniz olabilir. Nasıl mı? Tabii ki, kaynak saç yöntemleri ile. Hemen her kuaförde uygulanan birçok kaynak saç yöntemi var. Bunlar arasında en sık kullanılan yöntemlerden biriyle başlayalım.

Keratin Kaynak Nedir?

Saç kaynağı denilince ilk akla gelen yöntemlerden biri olan keratin kaynak kadınların da gözdesi. Adından da anlaşılacağı üzere keratin denilen bir madde yardımı ile saça uygulanan bu yöntemle ilgili bazı kadınların çekinceleri olabiliyor. Fön ya da saç kurutma sırasında hatta saçınıza maşa yaptırırken bir sorunla karşılaşacağınızı düşünüyor olabilirsiniz.

Aslında sandığınızın tam tersine keratin kaynaklar birçok kaynaka göre daha dayanıklıdır. Çünkü keratin zaten insan vücudunda var olan bir madde olduğu için saçınızın buna ters bir reaksiyon göstermesi söz konusu değildir. Dolayısı ile keratin yöntemiyle kaynak yaptırdığınız takdirde gönül rahatlığı ile uzun süre kullanabilirsiniz.