Saç kaynak, kesilmiş olan saçları kısa saçlı olan kişilerin saçlarına eklenerek uzun saç görüntüsü verme işlemine denir.

Kaynaklı saçlar

Saçların daha uzun göstermekle birlikte, saçın daha hızlı uzamasını sağlar. Seyrek saçlı kişilere saçlarını gür göstermek için de kaynak saç işlemi kuaförler tarafından uygulanıyor.

Kaynaklı saçlar modelleri

Kaynak Yapmanın Saça Zararı Var mı?

Kaynak saç yaptırmanın saça bir zararı yoktur. Sadece saçların dökülme zamanında kaynak saç varsa, dökülen saçlar kaynaklar arasında kalır.

width="600"

Fakat bu yine zararlı bir durumu arz etmez. Kaynak saçlar saçı kopartmaz bu da bilinen bir yanlıştır. Doğru kaynak saç işleminin hiçbir zararı yoktur. Yanlış yapılan saç kaynak işleminde kaşıma, saç diplerinde hafif ağırlar olabilir.

kaynaklı saçlar stilleri

Kaynak Saç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. Saçlar kesinlikle dipten taranmaması gerekir. Saç diplerinde kaynak noktaları olduğu için ve kaynağa zarar vereceği için diplerden en az bir cm uzak bir şekilde tarama işlemi yapılmalıdır.
  2. Her kaynak çeşidine göre ayrı bir bakım yapılmalıdır. Bu yüzden yapılan kaynak çeşidine göre nasıl bakım yapılması gerektiği iyi bilinmelidir.
  3. 2 haftada bir gün kuaförlerde kaynak saç için bakım yapılması saç sağlığı için oldukça önem arz eder.
  4. Dökülmüş saçlar kuaförlerde temizlenmelidir.