Kaynak saç artık tüm dünya da olduğu gibi bizim ülkemizde de farklı yöntemleri ile yaygınlaşmış bir saç uzatma tekniğidir. Oldukça trend hale gelen saç kaynak kullanımı ile ilgili bazı tereddütler yaşayan bayanlar mevcut. Bu tereddütlerden ilki kaynak saç kopar mı sorusudur.

Kişiye uygulanılan saç kaynak yöntemi ve uygulamanın işçiliğine, kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişen bu durum alanında uzman ve güvenilir kuaför salonlarında yaptırıldı ise kopma riski yok denecek kadar azdır.

kaynak saçlar

Bu nedenle de saç kaynak yaptırma niyetinde olan tüm bayanları Atrium Paris kuaför salonu gibi güvenilir, bilinir ve uzman kadrolu bir mekana yönlendirmek isteriz.

 Saç Kaynak Kullanımına Dair Küçük İpuçları

Saç kaynak kullanımı oldukça özenli olmalı, yıkaması esnasında dip kısımlar masaj yaparak narin olunmalıdır. Ilık su tercih edilmelidir. Ardından mutlaka kurutulmalıdır.

kaynak saç

Maşa konusunda dikkat edilmeli, diplere etki ederse kopabilir. Ayrıca sık yıkama tavsiye edilmez, dökülme yapabilir. Dolayısıyla eğer saç kaynak yaptırdıysanız bu saydığımız birkaç önemli hususa mutlaka özen göstermenizde yarar var.