Kaynak saç yöntemleri birbirinden farklı olmakla birlikte, en çok tercih edilenleri boncuk kaynak ile mikro kaynak. Bu yöntemlerde doğal saçın diplerine eklenen tutamlar boncuk veya granil kapsüller ile tutturuluyor. Birkaç aya kadar kullanılabilen kaynaklar zamanı dolduğunda tamamen çıkarılıyor ya da yeniden yapılandırılıyor.

kaynak saç yöntemleri

Ancak kaynak saçlar tamamen çıkarılacaksa bu işlemin de uzman biri tarafından yapılması önemli. Aksi taktirde saçların zarar görmesi mümkün. Oysa ki, düzgün bir şekilde çıkartılan kaynak tutamları saklanıp, ileride yeniden kullanılabiliyor.

Boncuk kaynakların çıkarılması işleminde pense kullanılmakla birlikte en üstten başlamak önemli. Tepeden aşağıya doğru çıkarılan saçlar hafif bir bakımdan sonra saklanabiliyor. Mikro kaynak saçların çıkarılması ise özel bir solüsyon ile sağlanıyor. En fazla yarım saat içerisinde çıkarılan kaynaklar yine bakımdan geçirilerek ileride kullanılmak üzere saklanabiliyor.

kaynak saç bakımı

Tak ya da Çıkar

Bu şekilde dilediği zaman doğal saçlarını kullanabilen bayanlar, istedikleri anlarda ise eski kaynaklarını yeniden taktırabiliyorlar. Özellikle uzun saç modasının yükselişte olduğu dönemlerde ve daha rahat kullanım olanağı sağlayan kış sezonunda kaynakları yeniden ekletmek amacı ile salonlara başvurulabiliyor.