Kaynak saçlar sizin doğal saçlarınız ile aynı görünüme sahiptir. Dip bölgelerden yerleştirilerek sabitleştirilen kaynak saçları yıkama işlemini ise biraz özen göstererek dikkatlice yapmalısınız. Hassas bir şekilde yıkanması gereken kaynak saçların temizliğinde kullandığınız şampuan ve kremlere dikkat etmelisiniz.

kaynaklar

kaynaklar

Saçlarınızdaki kaynakları en etkili şekilde yıkayabilmek için öncelikle saçlarınızın dip kısımlarını köpürterek yıkama işlemine başlamalısınız. Ilık su ile yapacağınız bu yıkama işleminde hafif hareketler yaparak durulama kısmına geçebilirsiniz.

Saçlar Nasıl Durulanmalı?

Durulama işlemini yaparken kesinlikle aşırı sıcak su kullanmamalısınız. Kaynar şekildeki sıcak su kaynak saçlardaki çıtçıt kısımlarının gevşemesine ve açılmasına sebep olmaktadır. Kaynak saçlarınızı yıkarken her zaman ılık bir su kullanmalısınız.

kaynak saç

kaynak saç

Kaynak saçlarınızın yıkama işlemi sonrasında ise kurutma makinası kullanmamalısınız. Saçlarınızı kendi başına doğal bir şekilde kurumaya bırakmalısınız. Kurutma işleminden sonra durulanmayan saçlarınızı sprey kullanarak canlı ve parlak gösterebilirsiniz.

kaynak saç modeli

kaynak saç modeli

Kaynak saçlarınıza yıkama sonrasında şekil vermek istiyorsanız düzleştirici ya da maşanızı kullanırken saçlarınızın dip kısımlarına yakın tutmamaya özen göstermelisiniz. Yüksek ısıya sahip olan bu aletler saçlarınızın dip kısımlarına değer ise kopmalar yaşanabilir.