Saç kaynağınızın ömrü, aslında yaptırdığınız saç bakımına ve kaynak yapılan saçlarınızı doğru bir şekilde kullanmanıza bağlıdır. Ayrıca saç kaynağında kullanılan malzeme ve ısıl işlemler de kaynak saçın kullanım ömrüne etki eder.

kaynak saç kullanımı

Şu anda birkaç farklı malzeme ile saç kaynaklarını yapıştırma ya da tutturma olanağı var. Yani bazı kaynaklar halka (ya da boncuk) ile saçlarınıza tutturulurken, bazıları da jel ya da keratin malzemelerle saçınıza kaynaştırılıyor. Bu kaynak malzemelerin niteliğine göre de saç kaynaklarınızın kullanım ömrü değişebiliyor.

kaynak

Halka (Boncuk) Kaynak Ne Kadar Dayanır?

Tekrar tekrar çıkarılıp takılabilen halka kaynaklar aslında toplamda uzun bir süre kullanılabilir. Yeter ki bunları kuaförünüzün verdiği tavsiyeler ışığında kullanın ve 3 aylık süresi dolduğunda çıkarttırmayı ihmal etmeyin. Eğer bunları yine taktırmak isterseniz, kaynak saçlara yapılacak olan ufak bir rötuştan sonra taktırmanız mümkün.

kaynak saç

Bu kaynakların ömrü, ortalama 3 aydır. Çünkü bu süre zarfında saçlarınız üç dört santim uzamış olacağı için, artık halka kaynaklar saçlarınızda kötü bir görüntü oluşturur. Ayrıca tarama ve şekil verme gibi işlemleri de yapamaz hale gelirsiniz.