Kaynak saç uygulaması özellikle saçları az olanların hacim kazanmasına ya da kolay uzamayan saçlara sahip olanların ise uzun saçlara kavuşmasını sağlayan en kolay yöntemdir. Daha hacimli ve daha uzun saçarlın yanı sıra sağlıklı saçlara da kısa zamanda kavuşmuş olursunuz.

kaynak saç

Kaynak Uygulaması Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli olarak işin uzmanı olan bir kuaför ile çalışmanız ve güvenmeniz çok önemlidir.

Saç kaynağı yapılacak saçın boyası olması tercih ediliyor. Bunun yanı sıra kaynak uygulamasının ardından boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

keratin saç kaynak

Kaynak uygulamasında uygulanan saç takımının çok olması hem kabarık görünmesine hem de ağırlık yaparak tahrişe sebep olur. Bu sebeple buna dikkat edilmesi önerilir.

kaynak saçlar

Bu yöntemi özel davet ya da organizasyonlarınız öncesi yaptırmayı düşünüyorsanız bilmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunların en başında saçlara alışmak geliyor. Saç kaynağının yapımı ve bakımı ile ilgili bilgileri mutlaka alarak özel davetlerde şekillendirmiş olduğunu saçlarınızın karışmadan daha düzgün bir şekilde nasıl açabileceğiniz ile ilgili kuaförünüzden mutlaka detaylı bilgi alın. Fön suyu ya da mavi su gibi saç açıcıları da temin etmenizde fayda var.