Uzun ve dolgun saçlara sahip olmak için kaynak saç yaptırdınız. Saçlarınıza uygun yöntem bulunarak yapılan bu işlemin kullanım süresi ortalama dört aydır. Bu süre sonunda kaynakların sökülmesi ve eklenen saçların çıkarılması gerekir. Doğru yöntemlerle ve profesyonelce yapılmış bir kaynak saça zarar vermez, çıkarılırken de sorun yaratmaz. Sonuçta kaynak saçı çıkartmak mümkün mü diye bir şüpheniz olmasın. Tecrübeli kuaförler için saça kaynak yapmak ve sonrasında kaynağı sökmek zor değildir.

kaynak saçı çıkarmak mümkün mü

Yapılan kaynak biçimine göre çıkarma yöntemleri vardır. En çok bilinen yöntem boncuk ya da halkalı kaynaktır. Bu yöntem ile eklenen saçlar çıkartılırken takılan halkalar bu kez kaynak pensesiyle gevşetilir ve saçlar sökülür. Can yakmaz ve sağlığa bir zararı yoktur. Diğer önemli avantajı çıkan bu saçların bir süre sonra yeniden kullanılabilmesidir.

kaynak saç

Eğer keratin kaynak yaptırdıysanız kuaförünüz bu kez keratin eritici özel bir solüsyon kullanacaktır. Tiner ya da aseton gibi maddeler kullanılmaz. Kaynak yapılan yere sıkılan bu solüsyon ile kaynak bağlantısı yumuşar, gene sökücü pense ile saçlar çekilerek çıkartılır. Mikro saç kaynak yönteminde ise eklenen saçlar özel organik yağlar kullanılarak çıkartılır.