Kaynak saç yaptırmayı düşündüğünüzde bazı sorular kafanızda yer edebilir. Bunlardan biri kaynak saç yaptırmak kendi saçıma zarar verir mi, kendi saçlarım dökülür mü şeklinde olabilir. Zaten bu soru saç kaynağı yapan kuaförlere en çok sorulan soru.

atrium paris

Eklenecek olan saçlar yüzde yüz doğal ise (yani ilave edilecek saçlarınızı alırken ucuz olsun diye Çin malını tercih etmeyin), kendi saçınızın dokusuna uygunsa ve uygun kaynak yöntemi kullanarak yapılmışsa, örneğin genel olarak ince telli saçlara sıkıştırma, kalın telli saçlara ise yapıştırma yöntemleri kullanılmışsa, saça kaynak yaptırmak saçı dökmez.

Usta Kuaförler

Saç kaynağı yaptırırken işinin ustası bir kuaförünüz olsun. Şimdilerde her kuaför salonunda bu uygulama yapılır diye yazıyor ama güvenilir bir kuaför ile çalışmak her zaman çok daha emniyetlidir. Öncelikle size en uygun olan kaynak biçimini beraberce kararlaştırabilirsiniz. Eklenecek saçın miktarını, cinsini ve rengini birlikte bulabilirsiniz.

bülent yılmaz

Kaynak uygulamasında hiç sorun yaşamazsınız ve zamanı gelince aynı usta kuaförünüz ekleme saçlarınızı kendi doğal saçınıza hiçbir zarar vermeden çıkarabilir. Usta kuaförünüz boncuk kaynak halkalarını saçınızı yıpratmadan sökecek ya da mikro kaynak yaptırdıysanız yapıştırdığı kaynak saçları fazla kimyasal ile uğraşmadan ustalıkla ayıracaktır. Ustalık başka şeydir. Bu yüzden tanınan ve güvenilir kuaförler hanımların hayatında her zaman önemli yer tutarlar.