Keratin maddesi, aynı zamanda vücudumuzun bazı yerlerinde bulunan doğal ve faydalı bir maddedir. Özellikle saçlarda ve tırnaklarda bulunan bu madde, saçların uzamasını ve beslenmesini sağlar. Aynı şekilde tırnakların da uzamasını ve sağlıklı olmasını sağlar. Saçlarında aşırı dökülme problemi olan bayanlara özellikle tavsiye edilen uygulamalardan bir tanesi, mikro keratin saç kaynak uygulamasıdır.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Çok ince ve zayıf saç tellerine sahip olan bayanların saçları çok çabuk dökülür. Mikro keratin saç kaynak uygulamasında da ince saç telleri kullanılır. Bu ince saç telleri, keratin yardımı ile zayıf ve ince telli saçlara uygulanır. Böylelikle, uygulandığı saçın da beslenmesini ve güçlenmesini sağlar.

Keratin Kaynak Pahalı mıdır?

Keratin saç kaynak uygulamalarının bazıları pahalıdır. Uygulanması zaman aldığı ve işçiliği çok olduğu için, özellikle Avrupa keratin saç kaynak uygulamasının fiyatı, diğer keratin saç kaynak uygulamalarına göre biraz daha pahalıdır.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Mikro keratin saç kaynak uygulamasında ise ortalama fiyat 1000-1200 TL arasındadır. Ancak bu fiyatlar, kuaföre ve keratin maddesinin kullanımına göre değişir.