Saçları uzatmak ve yoğunlaştırmak için teknolojik olarak saçlar arası bir ekleme ve birleştirme yöntemidir. Saç kaynak yöntemiyle gölge, röfle gibi işlemler yapılabileceği gibi, farklı aksesuarlarla saçlara yepyeni modeller verilebilir.

keratin saç kaynak

Keratin kaynak uygulamasında, ısıl işlemle keratin maddesi kaynak yapılacak iki ince tutam saç arasında tutturuluyor. Birleştirilme işlemi saçın durumuna göre 1-4 saat içerisinde tamamlanıyor. Saça takılması sökülmesi işlemi de tamamen hijyenik!

Keratin Kaynak Silikon Kaynak Farkı

Bir yapı malzemesi olan silikon, saça zarar veren kimyasallar içerir. Yapıştırırken değil belki ama sökülmesi sırasında doğal saç inanılmaz zarar görür. Ayrıca silikonun saçtan temizlenebilmesi için, tiner ve benzeri asidik bazlı kimyasallar kullanılır.

keratin saç kaynak modeli

Saçlarda % 20-30 oranında kopmalar görülebilir. Hatta saçları kesmek bile gerekebilir. Sıcaktan çabuk etkilenen silikon saçlara fön çekme işlemini kabusa çevirir. Sıcak suyla banyoda, güneşli havada silikon eriyip saçlar elinize düşebilir. Silikon kaynak yöntemini (ve diğer yöntemleri) geride bırakan keratin kaynak ise zamanımızda en fazla tercih edilen saç kaynak yöntemlerindendir.

keratin saç kaynak uygulamalari

Bunun en önemli nedenlerinden biri de Keratin maddesinin insan bünyesinde doğal olması, saçın yapısında da bulunmasıdır. Her hangi bir aksesuar kullanılmadığı için görünme, batma gibi rahatsızlıklar da yaşanmaz!