Saçlar ve tırnaklar için faydalı olan keratin maddesi, keratin saç kaynak uygulaması içinde kullanılıyor. Saçların ve tırnakların uzaması ve sağlıklı bir şekilde kalması için bu madde gerekiyor.

keratin saç kaynak uygulaması

Keratin maddesinin saç kaynak uygulamalarında kullanılması, özel bir makine ile yapılıyor. Bu makine ile ısıtılan keratin maddesi, protez saçı doğal saça yapıştırıyor. İşlem uzun sürmüyor ve bu işlemden sonra, diğer saç bakım uygulamaları yapılabiliyor.

Keratin Saç Kaynak Avantajları

Cansız, mat ve dökülen saçlar için uygulanan bir yöntem olan, keratin saç kaynak uygulaması, kullanan kişiler tarafından olumlu sonuçlar alınan bir yöntemdir. Bu yöntem saçlara uygulandıktan kısa bir süre sonra, saçlarda canlanma ve hacim kazanma görülüyor.

kaynak saç uygulamaları

Avantajlarından bir tanesi de, diğer saç bakım uygulamalarının ve ürünlerinin rahatlıkla kullanılmasıdır. Ayrıca doğal saçın rengine uyum sağlıyor ve doğal saçta hiç belli olmuyor.

Özel makinesi sayesinde kısa süren bu işlem, etkisini bir seneye kadar devam ettiriyor. Bu özelliklerinden dolayı, birçok bayan tarafından tercih ediliyor.