Yaz aylarında deniz, kum ve güneş nedeniyle saçlar çok fazla zarar görerek yıpranıyor. Kış aylarında ise zorlu hava şartları, soğuk hava ve ısınma yöntemlerinden dolayı hava kirliliği yaratan aşırı duman ve is saçlarımız için büyük bir tehdit içeriyor.

Kış Ayları İçin Saç Bakımı Önerileri

Bu nedenle yaz mevsiminden kış mevsimine geçerken yani sonbahar aylarında saçlarımızı bir beslenme kampına sokarak kışa daha güçlü ve daha canlı girmelerini sağlamalıyız.

Kış Ayları

Kış aylarında dıştan uygulayabileceğimiz yöntemler ile saçlarımızın daha az yıpranmasını sağlayabiliriz. Saçlarımızı kuruturken kullandığımız fönün ısısının çok yüksek olmamasına özen göstermeliyiz. Çünkü saça verilen aşırı sıcak hava saçların kurumasına neden oluyor.

Saç Bakımı

Ayrıca kış aylarında kullanılan berenin saçta uzun süre kalması da saç derimizin hava almasını engelliyor. Bu nedenle bere ya da şapka kullanımına da dikkat etmek gerekiyor.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Bunun yanında uyguladığınız, saç bakımı için her zaman yaptığınız kürleri kış aylarında da aksatmamalısınız.

Saç Bakımı

Beslenmenize Dikkat Edin

Sonbahar aylarında saç dökülmelerinde bir artış görülüyor. Bu nedenle kış ayına girerken beslenmemize de çok dikkat etmeliyiz. Saç besleyici ve keratin içeren besinlerle birlikte A, C, E ve K vitaminleri içeren besinleri almaya özen göstermeliyiz.