Kaynak saç, kadınların saçları kısa olduğu dönemlerde sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Saçların uzama sürecinde kaynak saç ile takviyeler yapılmaktadır. Saçlarının kısa olmasından hoşlanmayan fakat sağlıklı olması için veya ani bir kararla saçlarını kısa kestirmiş kadınlar kısa saça kaynak yapabilirler.

kısa saça kaynak belli olur mu

Kısa süre önce sadece uzun saça kaynak yapılabiliyordu. Kaynak saçları hacimli gösterdiği ve saçların güzel görünümünü arttırdığı için tercih ediliyordu. Ama günümüzde artık kısa saçlara da kaynak yapılıyor. Kısa saça kaynak belli olur mu sorusunun cevabı ise doğru uygulama yönteminde saklı. Eğer kaynak doğru şekilde yapılırsa kaynak yapıldığı hiç belli olmaz ve güzel bir görünüm sağlanır.

kısa kaynak saç

Doğru Yöntemin Önemi

Kaynak yapımınıda en önemli husus, saçların doğal görünümünü koruyarak eklerin yapılmasıdır. Aksi taktirde saça kaynak yapıldığı belli olur. Renk açısından da kaynak yapılan saça uyumun sağlanması oldukça önemlidir. Kaynak yapılırken, gerçek saç ve kaynak yapılan saç boyanır ve bu sayede ikisi arasında uyum sağlanmış olur. Uzman kişiler tarafından uygulanması ile kafada kaynak saçdan kaynaklı baskı hissi de oluşmaz.