Saçlarınızı uzun sevmiyorsanız, kısacık saçlardan hoşlanıyorsanız ve eğer yüzünüze de yakışıyorsa saçlarınızı kısacık kestirmek tam size göre demektir. Kullanımı rahat kısa saçların en büyük problemi ise şekillendirme sırasında ortaya çıkar.

kısa saç

Kısa saçlarla tarz yaratmak uzun saçlara göre aslında daha kolaydır. Şekillendirme saçların ne kadar kısa olduğuna göre değişir. Kısa saçlarınızı şekillendirmek için, saçlarınıza uygun kimyasal içeriği az saç köpükleri ya da jölelerini tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz ayları için bu köpüklerle şahane bir tarz yaratabilirsiniz.

Kısa saçınıza maşa uygulaması da oldukça yakışacaktır. Özel gecelerde hem şık hem de tarz görünmek için maşalanmış saçlarınızı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında duştan sonra saçınızı kuruturken çekeceğiniz bir doğal fön günlük kullanım için harika olabilir.

kısa saç bakımı

Kısa Saç Bakımı

Kısa saç bakımı özellikle saçlarını uzatmak isteyenler için oldukça önemli. Saçlarınızın kısa halinden sıkıldıysanız ve bir an önce uzatmak istiyorsanız 4 ay da bir ucundan çok hafif bir şekilde kırıklarını aldırmanız tavsiye edilir. Ayrıca üzüm çekirdeği yağını ger gün saç derinize masaj yaparak uyguladığınızda saçlarınızın ne kadar hızlı uzadığını da görebilirsiniz.