Kıvırcık saçın her zaman büyülü bir cazibesi ve albenisi bulsa da bakımı en zor saç yapısıdır. Bu durumu oluşturan sebeplerin başında uzun ve kıvırcık yapılı saçların zor taranması, taranma esnasında kırılmanın, yıpranmanın gerçekleşmesi yer almaktadır.

kıvırcık saç kaynak

Banyodan sonra saç henüz nemliyken önerilen tarama işlemi yoğun kıvırcık saçlarda yeterli olmayabiliyor. Yoğun kıvırcık yapıda olan saçlar genelde bakım ürünlerine ihtiyaç duyar. Taranmayı kolaylaştıran saç köpükleri, yağlar ve kremler hem saçınızı besleyerek ışıltı verir, hem de taranma esnasında oluşacak yıpranmayı en aza indirerek saçınızı korur ve gerekli nem bakımını da sağlamış olur.

Kuru ve Kıvırcık Saçlar için Bakım Önerileri

Saç uçlarını her ay aldırmak saçınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. Şampuan kullandıktan sonra kullanılan saç kremi ise nem dengesini sağlayarak  kıvırcık saç bakımı için kolaylık sağlayacaktır.

kıvırcık saç kaynak bakımı

Saç kabarıklığını ve tülerikliği önlemek için ise saçınıza mümkün olduğunca nemliyken şekil verin ve saç bakım ve besleyici şekillendiricilerle destekleyin.