Saç bakımı önemli bir konudur ve hiçbir zaman ihmal edilmemesi gerekir. Saçlarınızı her zaman doğal ve hacimli olmasını istiyorsanız saçlarınızı iyi tanımalı ve bakımlarını on a göre yapmalısınız. Nasıl ki saç tipinize göre saç bakım kürleri uyguluyorsanız mevsimlere göre saçlara bakmanız farklılık gösterir.

saç bakımı

Kışın Saçlara Bakım

Kış aylarında dış etkenler bizi yeterince yıpratır. Kış soğuğu cildimiz ile birlikte saçlara da zarar vermektedir. Saçlarda sonbaharda başlayan bu sorunlar kışa doğru giderek artar. Saçlarınız yağlıysa daha çok yağlanmaya başlar veya tam tersi olarak kuru saçlarda kuruluk sorunu artar. Ayrıca mevsimdeki bu değişme saç dökülmelerinde yol açar. Bu sorunlara karşı tedbir olarak; Saçlarınızı yıkarken daima az şampuanla yıkayın. Şampuanınızı fazla kullandığınızda saçlarınız daha temiz olmuyor aksine iyice durulanmayan saçta kepek oluşturuyor. Bu yüzden saçlarınızı az miktarda şampuanla iyice durulamalısınız.

saç bakım sırları

Yıkanan saçlar henüz nemli iken saçlarınıza bakım kremi uygulayın. Havlu ile 2 dakika kadar bekletip etkisini göstermesini sağlayın. Nem kaybına uğramış saç uçlarınıza saç bakım uygulayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra dışarıya çıkacaksanız saçlarınızı iyice kurutarak çıkmalısınız.