Bayanların en çok şikayet ettiği durumlardan birisi de saçlarının çabuk uzamamasıdır. Her kadın, dolgun ve uzun saçların hayalini kurar. Bu ihtiyaç sonucunda ortaya çıkan kaynak saç ise birçok hanımın kurtarıcısı haline gelmiştir. Hacim olarak genişleten ve boyunu uzatan ek saçlar, farklı yöntemler ve malzemelerle sunulur.

kaynak saç

%100 insan saçından elde edilen kaynak saçların mevcut olduğu gibi sentetik veya karışık modeller de kullanılır. Ayrıca kullanım süresi olarak değişkenlik gösterir. Birkaç ay saçta kalabilen veya uzun süre kullanılabilecek olan modeller mevcuttur.

Kısa Sürede Uzun Saç İsteyenler

Kaynak saç uygulamasının birçok çeşidi vardır. Yapışkan madde yardımıyla saçlara yapıştırılan kaynaklar olduğu gibi yapışkan madde kullanılmadan uygulanan saç uzatma yöntemleri de mevcuttur. Yapışkan kullanılarak yapılan kaynaklardan biri keratin kaynaktır.

kaynak saç

Bu tür bir uygulama, profesyonel kimseler tarafından iyi malzeme ile gerçekleştirildiğinde kısa sürede donan ve 4-6 ay arasında sorun çıkarmadan kalabilen bir uygulamadır. Mikro bant denilen uygulama ise çok ince telli saçlar için uygulanabilir. Saçta kalma süresi kısıtlı olduğu için çok tercih edilmez.

kaynak saç

Yapışkan madde kullanılmadan yapılan kaynak saçlardan en önemlisi de boncuk saç kaynağıdır. Bu yöntem, ucunda boncuk bulunan suni saçların, pense yardımı ile kişinin kendi saçlarına sıkıştırılmasıdır. Bunların yanında fix nano saç kaynağı veya tres saç kaynağı gibi farklı uygulamalar da bilinir.

kaynak saç

Saçlarını uzatmak veya dolgunlaştırmak isteyen hanımlar, kendilerine uygun gelen yöntemlerden birini tercih ederek, istedikleri saç modeline kavuşabilirler.