Günümüzde bayanların en çok merak ettikleri arasında yer alan sorulardan biri de röfleli saçlara kaynak eklenip eklenemeyeceğidir.

Röfle

 

Saç kaynak yöntemi nasıl olursa olsun röfleli ya da balyajlı olan saçlara bu işlem uygulanırken kesinlikle saç renginin en yakın şekilde tutturulması gerekir.

Röfleli Saçlar

 

Fakat bazen bu işlemi yapmak ve saçın rengini tutturmak çok zor olabilir.

Röfleli saç kaynağı için kesinlikle profesyonel kişilere güvenilmelidir. Aksi takdirde normal saç ile kaynak saç arasında meydana gelecek olan renk farklılıkları kişinin doğallığını alıp götürebilir.

Kaynak Saç

Röfleli Saç Bakımı

Saça röfle işlemi yapıldıktan sonra ve bunun üzerine saç kaynak yöntemi uygulandıktan sonra saçın daha fazla bakıma ihtiyacı olur.  Röfleli saç bakımı için öncelikle bu saç tipi için özel olarak üretilen şampuanlar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra duşta suyun çok fazla sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kaynak Saç Yapımı

Röfleli saç bakımında haftada en az 1 kere çeşitli bakım maskesi yapılması saçın canlılığını ve parlaklılığını korumasına yardımcı olacaktır. Röfleli saçlar için evde yapılabilecek pek çok maske vardır. Her hafta bunlardan birini farklı olarak uygulayabilirsiniz.

Röflede Kaynak Saç