Pek çok kullanıcı için şampuanı ve saç kremini bir arada sunan ve “İkisi bir arada” denilen kozmetik ürünleri daha pratik oluyor. Bir yıkamada sanki hem saçlarınız temizleniyor hem de balsam kullanmış gibi oluyorsunuz. Oysa bütün kuaförler ikisinin ayrı ayrı kullanımından yana. Çünkü işlevleri ve kullanım yerleri aslında ayrı olarak düşünülmeli.

saç bakımı

Balsam Dediğimiz Saç Kremleri

Saç kremi saçın uzun süre nemli kalmasını, yumuşamasını, kolayca taranmasını ve şekil almasını sağlayan yardımcı bir ürün. Şampuan ise saçın içindeki nemi yok ediyor. O bir temizlik kozmetiği. Bu yüzden saçlar şampuanla yıkanıp bırakıldıktan sonra kuru kalıyor, kolayca taranmıyor. Bütün hanımlar bunu tecrübe etmişlerdir. Saçların kabalaşmasını önlemek için kullanılan saç bakım kremleri ise içinde taşıdıkları bir takım mineraller yardımıyla bu kaba duruşun önüne geçiyor, saça nem sağlıyor.

saç bakım sırları

Böylece dolanmış saçlar kolayca açılabiliyor. Saç kremi ayrıca saç derisinde de doğal bir yağlanma yaratıyor, bir çeşit besleyici etki yapıyor. Bu yüzden saç kreminin saça zarar verdiği  düşüncesi doğru değil. Önemli olan iki ürünü ayrı ayrı kullanmak. Zaten şampuan saç diplerine sürülerek temizleme sağlarken saç kreminin daha çok uçlarda yoğunlaşarak kullanılması en iyi sonucu veriyor. Profesyonel kuaförlerin sözünü dinlemek daha sağlıklı saçlara sahip olmak için gerekiyor.