Saçlar her zaman ilgi ister. Saç bakımında hatalar yaptığınız zaman dökülme hatta kellik sorunları ile karşılaşırsınız. Saçları ıslakken taramanız kırılmalarına ve cansız görünmelerine neden olur. Saç kremlerini ise saç diplerine değil saç uçlarına sürmeniz gerekir. Saçlarınıza jöle sürdüğünüz zaman mutlaka duş alarak uyumanız sağlıklı olur.

saç bakım uygulamaları

Saç Bakımı Uygulamasında Yapılan Hatalar

Saç derinize uygun maskeler ile saçlarınızı beslemelisiniz. Kişilerin saç yapıları farklıdır. Analizler ile saçlarınızı ilk olarak tanımanız gerekir. Ucuz maskeleri dışardan alıp kesinlikle saçlarınızda denemeyin. Şampuanları saça direk uygulamak yerine hafif sulandırarak uygulayın.

saç bakım hataları

Saçlarınızı bitkisel içerikli boyalar ile boyamanız önemli. Saç dipleri zarar görmez ve kalıcı etkisi yüksek olur. Evlerinizde sık sık kendiniz maske yapmayı ihmal etmeyin. Saçlarınızı devamlı kapalı tutmanız da nefes almasını önler. Saçları sıkıca atkuyruğu yapmanız da zamanla saç dökülmelerine neden olur. Güçlü saçlar için her gece fırça ile saçları taramanız gerekir. Saç diplerinize uygulayacağınız maskeler de saçlarınızı canlandıracak. Doğru bakım ile saçlarınız kısa sürede güçlenir.