Bazı gıdaları düzenli olarak tüketmeniz saç dökülmesi sorununun azalmasını hatta ortadan kalkmasını sağlayabilir. İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinden çok daha sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Peki, hangi gıdaları düzenli olarak tüketmeniz gerekiyor? Kuruyemiş tüketimi bu sıralamada ilk sırada yer alıyor. Düzenli olarak her gün bir avuç kuruyemiş tüketirseniz saç kaybınız belirgin seviyede azalır.

Saçları Güçlendiren Yiyecekler

Zeytinyağının saçlara çok iyi geldiği yıllar önce kanıtlandı. İçerisinde bulunan mineraller saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırıyor. Saç köklerinin çok daha güçlü olmasını sağlarken aynı zamanda kırılmaları da engelliyor. E vitamini ve demir bakımından çok zenin olan soya da aynı zamanda bu soruna karşın saçları güçlendiren yiyecekler arasında yer alıyor.

Havuç yüksek oranda A vitamini içeriyor ve saçların güçlü kalması için bu vitamine de çok ihtiyacı var. A vitamini ile saçlarınızın daha güçlü olmasını kolayca sağlayabilirsiniz. B9 vitamini içeren ıspanak sıklıkla tüketilmesi gereken gıdalar arasında bulunuyor. Ispanak ile saçlarınıza yatırım yapabilir ve dökülmelere karşı koruma altına alabilirsiniz