Yüzlerce kadının yaşadığı saç kabarması sorunu kadınların saçlarını istemedikleri halde kısa kestirmelerine dahi neden olabiliyor. Çünkü elektriklenme ve saç kabarması sorununu çok ciddi düzeyde yaşayan kadınların sayısı epey fazla! Peki, saçlardaki kabarmayı önlemek mümkün mü? Aslında basit birkaç yöntem ile saçlarınızın kabarmasını önleyebilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı nasıl kuruladığınızı gözden geçirin.

Saç Kabarmasını Önlemenin Yolu

Saçlarınızı havlu ile sadece sıkarak suyunu almalısınız. Elleriniz ile ovarak kurutmanız elektriklenmelerinin tek nedeni dahi olabilir. Havluyu sadece suyunu almak için sıkarak kullanın. Sonrasında saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken yukarıdan aşağıya doğru ve sadece dış taraftan tutarak kurutun. Isı ayarını en yükseğe almayın ve orta ısıda saçlarınızı kurutmaya özen gösterin.

Elinize çok az miktarda saç kremi alarak saçlarınızın diplerine gelmeyecek şekilde sürmeniz de kabarmalarını önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca yatarken de saçlarınızı enseden toplamanızda da fayda olacak. Saçlar uyku esnasında çok fazla elektriklenebilir ve sabahları inanılmaz düzeyde kabarmış bir şekilde uyanabilirsiniz. Oysa saçlarınızı bağlayarak yatmanız bu sorunu ortadan kaldırır.