Uzun saçlara sahip olmak isteyen, ancak çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü saçlarını uzatamayan bayanlar için muhteşem bir çözüm olan saç kaynak çeşitleri, gün geçtikçe teknolojinin son yenilikleri ile daha modern ve daha kullanışlı bir uygulamaya dönüşüyor.

saç kaynak

Saç kaynağı yaptırırken dikkat edilmesi gereken önemli noktaların yanında bir de saç kaynağı yaptırdıktan sonra saç bakımında dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Saçları Yıkarken Dikkat

saç kaynak modelleri

Saç kaynağı yaptırdıktan sonra saçlarınızı yıkarken mutlaka ılık su kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde aşırı sıcak su saç kaynaklarını gevşetebilir ve kaynakların dökülmesine ya da kopmasına neden olabilir. Bununla birlikte saç diplerini fazla hırpalamadan parmak uçlarınızla ve yavaş hareketlerle saç diplerinizi köpürtmeniz gerekiyor. Ayrıca bunun haricinde saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurutmalı ve ıslak bırakmamalısınız.

saç kaynak fiyatları

Yaptırdığınız saç kaynağının uzun ömürlü olması için kaynaklarınızın bakımına ve saçlarınız uzadıkça yenilenmesine özen göstermelisiniz. Ayrıca saç düzleştirici ya da saç maşası gibi saç şekillendiricileri saçınıza uygularken saç diplerinize ve saç kaynaklarınızın üzerine değdirmemeye de dikkat etmelisiniz.