Kadınların uzun, bakımlı ve dolgun saçlara sahip olma isteği son yıllarda daha da arttı. Kimileri yıllarca uzun saçın hayalini kurduğu için, kimileri de beğendiği ünlünün saçlarına hayran olduğu için böyle bir şeyi arzuluyor olabilir ancak sonuç itibariyle herkes istediği özellikteki saçlara doğal yollardan sahip olamayabiliyor. Hal böyle olunca da çözümü saçlarına kaynak yaptırmakta buluyorlar.

keratin kaynak

Hangi Saç Kaynak Çeşidini Seçeceksiniz?

Son yıllarda saçlarına kaynak yaptıran kadınların sayısı gittikçe artıyor çünkü sanılanın aksine son derece başarılı sonuçlar elde ediliyor. Üstelik kendi saçından ayırt edilemeyecek kadar da doğal bir görüntü oluşturuyor. Peki, hiç düşündünüz mü saç kaynak çeşitleri nelerdir diye? İşte bu noktada kadınlar oldukça şanslı çünkü birçok alternatifleri bulunuyor. Örneğin halk arasında boncuk kaynak olarak bilinen halka kaynak en yaygınlarından biridir. Adı üzerinde minik halkalar yardımıyla saça uygulanan bir kaynak türüdür.

mikro jel kaynak

Bir diğeri ise, keratin kaynaktır ki bu da kadınlar arasında oldukça yaygındır. Saça sürülen ve zaten insan vücudunda var olan bir madde olan keratin yardımıyla uygulanır ve sanılanın aksine oldukça dayanıklıdır. Bunların dışında dünyada bilinen ama çok sık tercih edilmeyen poliüretan kaynak, tres kaynak ve bir de silikon kaynak çeşitleri de bulunmaktadır.