Saç kaynak işlemi her kadının uygulatmak istediği bir işlemdir. Fakat her saç tipine ve boyutuna göre uygulanır mı bu akılda kalan bir sorudur. Kaynak saçın her saçta uygulanması için hangi gerekçelerin olduğu bilinmeli ve buna göre işlem uygulanmalıdır.

canlı saçlar

Saç Kaynak İşlemi Hangi Saçlara Uygulanabilir?

Öncelikli olarak saç kaynak işleminin her saç tipine ve yoğunluğuna göre uygulandığı bilinmesi gerekir. Kaynak saçın her saçta uygulanması yanında tek sorun saçın boyutudur.

kaynak saç

Eğer ki kişinin saçı 10 santim ve altında ise bu işlemin uygulanması doğru olmaz. Kişi buna rağmen ben yaptıracağım derse de işlem uygulanır ama görüntü olarak kişinin isteklerini tam karşılamaz yani görünüm güzel olmaz .

kaynak saçlar

Saçın boyutunun 10 santim olması dışında saç kaynak işlemine engel olacak hiçbir gerekçe yoktur yani her saça kaynak işlemi uygulanabilir.

kaynak saç yapımı

Ayrıca saç kaynak işleminin uygulaması sırasında kaynak saçın yoğunluğuna ve kalınlığına göre kaynak yapılmalıdır. Saçınızdan fazla saç kaynak yaptırılması doğru ve uygun olmaz. Bunun için sizin saçınıza uygun yöntemin dışına çıkmadan saçınıza kaynak yaptırın.

saç kaynak