Kaynak saç uygulaması sırasında yanlış işlemler ve uygun olmayan malzemeler kullanılması saçınıza zarar verebilir ve bu da koparak dökülmelere neden olabilir. Bu nedenle halka kaynak gibi saçınıza herhangi bir malzeme takılarak yapılan kaynak uygulamalarında kullanılan malzemenin kalitesi oldukça büyük önem taşıyor.

Halka Saç Kaynak

Mutlaka Silikonlu Malzeme Kullanılmalı

Eğer halka kaynak yaptıracaksanız, saçınıza takılacak vidaların içinin silikonlu olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. İçi silikonlu olmayan vidalar yani halkalar saçlarınızı ezerek zayıflamasına, kırılmasına ve hatta kopmasına neden olabilir. İçi silikonlu halkalar ise, saçlarınızı çok düzgün bir şekilde kavrayarak saçlarınızın halkaların arasından kaymasını engeller. Böylece saçlarınız yıpranmadan kaynaklarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Halka Saç Kaynak

Ayrıca kuaförünüzü de oldukça iyi seçmeniz gerekiyor. Bu işi iyi bilen, işinde profesyonel bir ekiple çalışan salonları tercih etmelisiniz. Saçlarınızı kalitesi ve güvenirliliğinden emin olmadığınız bir salona emanet ederseniz, hayal kırıklığı yaşayabilir ve aynı zamanda saçlarınızın daha fazla yıpranmasına neden olabilirsiniz. Sizler de kaynağınızı uzun süre rahatlıkla kullanmak istiyorsanız tercihinizi ve araştırmanızı iyi yapmalısınız.