Diyelim ki canınız çok sıkıldı ve bir anda saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsunuz böylece hem moraliniz düzelecek hem kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bunu en kısa sürede halledebileceğiniz yöntem ise saç kaynak yaptırma işlemi.

Gidip konusunda uzman bir kuaföre sizin saç tipinize en uygun saç kaynağı saatler içinde yaptırabilir ve bir anda aynanın karşısında farklı bir insan bulabilirsiniz. Olay bu kadar basit.Üstelik istediğiniz gibi kullanmanız da mümkün. Peki ama her şeyin bir raf ömrü, son kullanma tarihi olduğuna göre burada durum nasıl derseniz gelin buna yanıt vermeye çalışalım.

Kaynaklı Saçlar Özen İster

Evet, her şeyin olduğu gibi saç kaynağın da bir miladı var. Kaynaklı saçlarınıza ne kadar özen gösterirseniz gösterin bir süre sonra saçınızdan çıkarmanız, gerekli bakımı yaptırdıktan sonra arzu ederseniz yeniden taktırmanız gerekiyor.

Olayın özünde kaynaklı saç kullanım süresi yapılan saç kaynak türüne göre değişiyor. İyi bir bakım ile maksimum 7 aya kadar mikro kapsül kaynak ve boncuk kaynağı kullanabilirsiniz.

En az ise üç ay keratin kaynak için geçerli olan süre diğer kaynak türlerinde ise en az süre dört aya kadar çıkabiliyor. Ama tüm bunlar doğru kullanım ile doğrudan alakalı.