İnsanoğlu doyumsuz bir varlık ve yaşadığı sürece arayışlar içinde. Nitekim insanlar sürekli bir devinim içinde olduğundan bazen monotonluktan kurtulmak için, bazen modanın ana akımlarına uyabilmek adına kendi vücudunda bir takım değişiklikler yapabiliyor.Bunlar içinde en kolayı hiç kuşkusuz saçlar ile oynayabilmek.

kaynak saç Canı sıkılıyor siyah olan saçlarını bir adan kızıla çevirtebiliyor ya da orta uzunluktaki saçlarını daha uzun hale getirebilmek için postiş veya saç kaynak uygulamaları yaptırabiliyor.Günümüzde saç kaynak konusunda da çıktığı günden bu yana ciddi bir ilerleme durumu söz konusu ve farklı saç kaynak yöntemleri uygulanabiliyor.

kaynak saç modeli

Saç kaynak yaptırılırken kuaförlere en çok sorulan sorulardan birisi de saç kaynak ne kadar süre kullanılır. Bu soruya en kabaca şu yanıt verilebilir. Minimum 2 ay, maksimum 3 ay. Peki, bu neye göre değişiyor derseniz tamamen saç kaynak tipine bağlı olarak değişiyor.Ama eğer kişi saç kaynak sırasında gerekli saç bakımını uygulamaz ise bu süre çok daha kısalabiliyor.

saç kaynak ne kadar süre kullanılır Yani saç kaynak illa 2 ay dayanacak diye bir kural yok. Kötü bir bakımla yani bakımsızlıkla 1 ay bile dayanmayabilir. Ama maksimum 3 ay kullanılabiliyor. 3 ay sonunda çıkarılıp bakım yapıldıktan sonra ise yeniden kullanılabilir.