Genel manada bir tanım yapacak olursak saç kaynak yöntemi, saç uzatma ve saçta dolgunluk kazandırma bakımından yapılan işlemlere denir. Saç kaynak yöntemi sıkıştırma, örme, bağlama ve dikme gibi farklı alternatiflerle kişilerin isteklerine ve tercihlerine göre uygulanır.

saç kaynak nedir

Saç kaynak yöntemi özellikle saçı ince olup uzamasına rağmen çabuk kırılan saç tiplerine uygulanır fakat saçını gürleştirerek dolgunluk kazandırmak isteyenlerde tercih edebilir. Yapıştırma ve dikme yöntemleri her ne kadar popüler olan yöntemlerden olsa da zaman zaman örme ve bağlama yöntemlerine de başvurulur.

Saç Kaynak Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde en yaygın olarak yapıştırma saç kaynak yöntemlerinden yararlanılıyor. Yapıştırma yöntemleri arasından ise mikro saç kaynak ve lazer saç kaynak son yıllarda ileri teknolojide uygulanan mucizevi yöntemler arasında yer alıyor. Keratin saç kaynak ve slikon saç kaynak ise tercihe göre uygulanarak olumlu sonuçlar veren diğer yöntemlerdendir.

saç kaynak yöntemleri

Boncuk, tüp ve tress boncuk sıkıştırarak yapılan saç kaynak yöntemleridir. Bu yöntemler sonucunda da gerçek saça yakın başarılar alınarak  verimli sonuçlar elde edilebiliyor. Organik saç kaynak, Brezilya düğümü ve Tress örgü saç kaynak bağlama ve örgü sistemi ile yapılan yöntemlerdir.

kaynak saçlar

Bu yöntemlerde de saçın doğallığı bozulmadan ve gerekli aşınmalar gerçeklemeden yapılan işlemler müşteri memnuniyetini de kazandırıyor. Sizlerde alanında uzman ve kaliteli malzemeleriyle Atrium Paris Kuaför’e başvurabilir gerekli işlemler için bilgi alabilirsiniz.

kaynak saç modelleri