Kısa saçlı bayanların kısa süreler içerisinde uzun saçlara sahip olabilmelerine yardımcı olan saç kaynak uygulamaları bayanların saçlarının dip kısımlarına yerleştirilen ve tıpkı kendi saçıymış bir görünüm yaratan bir uygulama olarak gerçekleştiriliyor.

Kısa saçların uzun ve etkileyici bir görünüme kavuşabilmesine yardımcı olan bu saç kaynak uygulamaları için profesyonel ve deneyim bir kuaförün elinin değmesi büyük bir önem arz ediyor.

kaynaklı saç

Kaynak Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Kaynak saç uygulamalarının ardından bakımı ve yıkanması konusunda da bayanların kesinlikle daha bilinçli ve daha titiz bir şekilde hareket etmeleri oldukça büyük bir önem arz ediyor.

Kaynak saç bakımı için kesinlikle saçları fazla zorlamayan ve kaynak saç uygulamasına zarar vermeyecek türdeki uygulama ve ürünlerin tercih edilmesi kaynak saçların verdiği uzun görünümden çok daha uzun süreler faydalanabilme imkanı sağlar.

kaynak sonrası bakım

Kaynak Saçlar Ne Kadar Sıklıkla Yıkanmalı?

Saçların sürekli ve sık bir şekilde yıkanması kaynak saç bakımında yapılabilecek en büyük hataların başında geliyor.

Bunun en temel nedeni ise bu şekilde bir bakım uygulaması kaynak saçların kaynak noktalarından kopmaya başlamasına ve dolayısı ile de daha kısa süre içerisinde faydalanılamaz hale gelmesine neden olur.