Son dönemlerin popüler saç uygulaması saç kaynak ile kısa saçların uzun ve dolgun bir görünüme kavuşabilmesi sağlanabiliyor.

kaynak saç

Her ne kadar modern teknoloji ve profesyonel eller ile son derece kısa sürelerde ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor olsa da normal bir saç tipinden ve uygulamasından daha farklı bakım uygulamalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Özellikle de kaynak saçın nasıl yıkanacağı konusu her saç kaynak yaptıran bayanın en çok merak ettiği sorular arasında kendisine yer bulur.

Saçlar Ilık Suda Yıkanmalı

Kaynak yapılan saçların öncelikli olarak düzenli şekilde yıkanması gerekiyor. Daha uzun süreli bir dayanıklılık açısından son derece gereklilik arz eden bu durumun yanı sıra saçların dip ve kök kısımlarından köpürtülerek yıkanmaya özen gösterilmesi gerekiyor. Kaynak saçın yıkandığı suyun ise çok sıcak veya çok soğuk olmaması daha çok ılık seviyelerinde olması kaynak noktalarının dayanıklılığı açısından yine büyük bir önem arz eder.

kaynak saç nasıl yıkanır

Kaynar su, saçtaki kaynak noktalarının yıpranmasına ve çok kısa süreler içerisinde düşmesine yol açarak, saçlardaki uzun görünümü tümüyle yok etmek yerine dengesiz bir görünümün oluşmasına yol açabilir.