Kadınları saç konusundaki tercihi genellikle uzun saçtan yana. Saçlarını belli bir uzunlukta görmek isteyen kadınların, saçlarının çabuk uzamaması, uzarken yıpranması, yapılan modeli beğenmemesi gibi sorunlarının çözümü saçlara kaynak yapılmasıdır.

saç kaynak çeşitleri

Kaynak saçla, saçlar istenilen uzunluğa kadar uzatılabilir. Kullanımı ve bakımı kolay olan kaynak saçlara ayrıca bir özen göstermeye gerek yoktur. Saç kaynak çeşitleri arasında saçlara en uygun kaynak çeşidinin seçilmesi gerekir. Tercih konusunda profesyonellerden destek almak şarttır.

Saç Kaynak Seçenekleri Arttı

Her şeyden önce saç kaynağı konusunda bir uzmanla çalışmak gerekir. Kullanılacak saçların kalitesi ise kullanım rahatlığını sağlar.

saç kaynak çeşitleri

Kaynak saçları boyarken ya da saçların taranması esnasında yaşanabilecek aksilikleri en aza indirmenin yolu kaliteden geçer. Kaynak çeşitleri arasında keratin kaynak, saçın yapısında bulunan bir madde olduğu için hem hijyenik hem de estetik olarak mükemmel bir uyum sağlar.

saç kaynak çeşitleri

Keratin sıcağa dayanıklı olduğu için fön çekilebilir. Boncuk kaynak hafif metallerden yapılan halkalar vasıtasıyla yapılan bir kaynak çeşididir. Mekanik bir birleşme olması sebebiyle işçilik çok önemlidir. Yapılan hata saçın kopmasına neden olabilir. Mikro jellerle yapılan son teknoloji kaynak ile saçlara tek tek bile kaynak yapılabilir. Mikro kapsüllerin küçüklüğü saçlarda görünmemesini sağlar.