Keratin tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir maddedir. Bir tür protein olan keratin saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Saçlara esneklik kazandıran keratin eksikliğinde saçlar yıpranır, soluk ve cansız görünür. Keratin saç bakımı ile saçın kaybetmiş olduğu esneklik yeniden kazandırılabilir. Saça uygulanan keratin bakım nedir?

keratin saç bakımı

Keratin Saç Bakımı

Profesyonel bir uygulama olan keratin saç bakımı mutlaka deneyimli kuaförler tarafından uygulanmalıdır. Bakım işlemi saçların ilk önce özel bir şampuanla yıkanması ile başlar. Kullanılan bu şampuan saçların pulcuklara ayrılmasını sağlıyor. Pulcuklara ayrılan saça bir fırça yardımı ile keratin uygulanıyor. Keratin saçta 15-20 dakika kadar bektetildikten sonra saç yeniden yıkanıyor ve çok fazla ısı işlemi uygulanmadan saça şekil veriliyor. Keratin bakım sonrası saçlar ışığı daha iyi yansıtıyor ve daha parlak görünmeye başlıyor.

saç bakımı nasıl yapılmalı

Keratin bakım işlemi her saça aynı oranda etki etmeyebilir. İşlem görmemiş bir saçtan ziyade işlem görmüş ve yıparmış saçlar için uygundur. Keratin bakım ile ipek gibi saçlara sahip olmaktan ziyade daha parlak ve sağlıklı saçlara sahip olunur. İşlemin amacı kimyasala maruz kalan ve yıpranan saçlara eski elastikiyetini kazandırmaktır. Bakım işlemi sonrası saçlar daha güçlü hale gelir.