Saçlarını önemseyen herkes gibi siz de saçlarınızda besleyici maddelerin olmasını ve saçlarınız için besleyici maddeler kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Bunun yanı sıra her zaman saç köklerinizden çıkan saçların sağlıklı ve güçlü bir şekilde çıkmasını istersiniz. Saç bakımı için yapılabilir birçok besleyici yöntem vardır.

saç bakım maskeleri
Bunlardan biri de saç besleyici maske olarak bir yöntemdir. Bunun için malzemeler olarak kullanacağınız; yarım çay bardağı zeytinyağı, yarım çay bardağı kadar süt ve 1 yemek kaşığı bal yeterli olacaktır.

Saçlarınızı Besleyen Maskenin Hazırlanışı

Zeytinyağı ile sütü karıştırınız. Ve içerisine bir yemek kaşığı kadar ayırdığınız balı ekleyiniz. Daha sonrasında bal iyice bu karışım içerisinde erisin ve saç diplerinize sürerek bu kürü kullanmaya başlayabilirsiniz.

saç bakımı

Ortalama 40 dakika kadar saçınızda bu kür kalmalıdır. Sonrasındaysa yıkayabilirsiniz. Hiçbir yan etkisi olmayacak olan bu maske, tamamen doğal ürünlerden tarafınızdan hazırlandığından dolayı sağlıklı olacak olup sorunsuz olarak siz de faydalanabileceksiniz. Böylelikle hem saçlarınıza özel bir doğal maske yapmış olacaksınız hem de saçlarınızı besleyecek olan bu madde ile istediğiniz şekilde saçlarınızda canlılığı kazandırdığınız gibi kepeklerden de koruyabileceksiniz.