Gelişen teknoloji hayatı kolaylaştırırken bir taraftan da kadınların isteklerine hızlı ve etkin çözümler sunuyor. Saç uzatmanın en kolay ve en hızlı yolu kaynak saç yapımı yöntemine başvurmaktan geçiyor.

kaynak saç yapımı

Değişiklik yapmayı seven kadınların tercihi kaynak saç yöntemi ile kısa süre içinde istediğiniz uzunlukta ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Kaynak Saç Nasıl Yapılır?

Kaynak saç yapımı özen gösterilmesi ve titizlikle çalışılması gereken bir iştir. Dikkat çekici bir görünüm ve göz alıcı saçlara sahip olmak için öncelikle saç yapınıza ve bütçenize uygun kaynak yöntemini seçmelisiniz.

kaynak saç yapımı

Kaynak saç boncuk, halka, keratin, çıt çıt, mikro kaynak olarak adlandırılan farklı uygulama yöntemleri kullanılarak yapılır.

kaynak saç yapımı

Saç tutamları saç diplerine slikon ve özel hazırlanmış olan yapıştırıcılarla tutturulur. Saç kaynağının bağlantı noktası saç diplerinden yaklaşık 1 cm sonra başlar.

kaynak saç yapımı

Bu uzaklık saçın uzama hızına göre her ay 1 veya 1.5 cm aşağıya iner. 6 ay sonunda ise neredeyse 6-8 cm kadar uzaklaşmış olur. Böylece kaynak saçlar ortalama 4-6 ay kadar kullanılabilir. Kaynakların kullanım ömrü saçın yavaş ya da hızlı uzamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.