Tress saç kaynak uygulaması, üç farklı kategoride değerlendirilir. Yapılan tekniğin türüne göre; Doğal, Platin renk ve her renk olmak üzere üç farklı kategoride uygulanır.

tress saç kaynak

tress saç kaynak

Doğal saç kaynak uygulaması, kullanılan protez saçın yapısından dolayı bu ismi alır. Saç kaynak uygulamalarında kullanılan protez saçların doğal olması ve uygulanacak saça uyumlu olması gerekir.

tress saç kaynak modeli

tress saç kaynak modeli

Platin renk, tress saç kaynak uygulamasında tercihe göre protez saçların renklerinin değişimidir. Platin renk, özellikle bazı saçlara güzel bir şekilde uyum sağlar. Burada kullanılan protez saç da aslında doğal saçtır.

tress saç kaynak uygulaması

tress saç kaynak uygulaması

Her renkte protez saçların, tress saç kaynak yardımı ile uygulanmasıdır. Tress saç kaynak, boncuklar ile yapılan saç kaynaktır. Boncuk saç kaynak uygulamasından farkı, kullanılan teknik ve tress denilen malzemenin kullanılmasıdır.

Tress Saç Kaynak Fiyatları

Doğal renk ile uygulanan tress saç kaynak fiyatı ortalama, 350-400 TL arasında değişir. Platin renk ile yapılan uygulamada ise ortalama, 450-500 TL arasında fiyatlar söz konusudur. Her renkte yapılan uygulamada ise ortalama, 400-450 TL arasında fiyatlar geçerlidir.