Kadınların kaynak saç yöntemi tercih ederken en önemli kriterleri doğal görünmesi ve mümkünse uygun fiyatlı olmasıdır. İlk önemli kriterin sağlanabilmesi için en iyi yöntem mikro saç kaynak yöntemidir.

mikro saç kaynak

Bu yöntemle çok ince tutulan saç tutamları, doğal saça oldukça iyi bir şekilde uyum sağlar ve doğal saçtan ayırt edilemez. Doğal görünümü engelleyen en önemli etmen saçlar toplandığında kendini belli eden kaynak noktalarıdır. Ancak bu yöntemde tercih edilen şeffaf kaynak noktaları saç rengine bürünebildiğinden saçlar toplandığında dahi kendilerini belli etmezler.

Mikro Saç Kaynak Yönteminin Farkı

Bu yöntemi diğer uygulama çeşitlerinden ayıran en önemli etmenler tutam boyutu ve kaynak noktasında tercih edilen şeffaf granüldür. İnce tutamlar sayesinde doğal görünümün bozulması, uzanırken rahatsız eden metal ya da plastik kaynakların batması, tarama, yıkama vs. işlemlerde zorlanma gibi olumsuzluklar ortadan kalkar.

mikro saç kaynak modeli

Mikro saç kaynak yöntemi saça uygulanabilecek işlemlere kolaylık sağladığından koparak dökülme gibi durumlar da yaşanmaz. Şeffaf granülse saç rengine büründüğünden doğal durur ve saçtan özel bir solüsyonla kolayca çıkarılabilir.