Teknolojik olarak yenilenen saç kaynak yöntemlerinden birisi de mikro saç kaynaktır. İnce ince alınan saç tutamları sıcak şekilde saça tutturulmaya çalışılır.

mikro saç kaynak

Mikro saç kaynak yöntemi, ince ince alınarak uygulanır. Şeffaf kapsül granüllerinin eritilmesi sonucu uygulamak esastır. Mikro saç kaynağın en büyük avantajlarından birisi alınan saç tutamlarının ince olması ve buna bağlı olarak saç kullanımının oldukça kullanışlı ve sağlıklı olmasıdır.

Mikro Saç Kaynağı Nasıl Uygulanmalıdır?

Yukarıda da belirtildiği gibi mikro saç kaynak yöntemindeki püf nokta alınan saç tutamlarının ince olmasıdır. Bu sayede uygulanma sonrasında kaynak saç doğal bir görünüm ortaya koyacaktır. Şeffaf kapsül granülleri sıcak uygulandığı için saç derisine zarar vermemesi adına iyi ayarlanmasına dikkat edilmelidir.

mikro saç kaynak modeli

Bunların dışında seçilen kapsül granüllerinin de kalitesi doğallık adına büyük önem taşır. Sizde uygun fiyata ucuz mikro saç kaynak yaptırmak istiyorsanız doğal sonuçlar almak adına bir ön araştırma yapabilirsiniz. Neticede sonucun kaliteli ve doğal duruşu her şeyden daha önemli bir kıstastır.