Saçların her zaman canlı, dolgun ve etkileyici bir görünüme sahip olabilmesi için kesinlikle doğru bir saç bakım uygulaması gerçekleştirilmesi ve saçların bakımının düzenli olarak yapılması oldukça büyük bir önem arz ediyor. Ancak saç bakım uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında saçların birbirinden farklı tiplere sahip olması geliyor.

yağlı saç bakımı

 Yağlı Saçlar İçin Sık Yıkama Şart

Özellikle yağlı saç bakımı diğer saç tiplerindeki bakım uygulamalarından tamamen farklıdır. Yağlı saçların yapısının yanı sıra ihtiyaçlarının tamamen farklı olması standart saç uygulamalarının etki etmemesine ve hatta zarar vermesine yol açar.

yağlı saçlar için bakım

Temizliği ve bakımı saç tipleri arasında en zor olanı olarak bayanların karşısına her zaman yağlı saçlar çıkıyor.

saç bakımı

Yağlı saç bakımı için saçların kesinlikle sık ve düzenli şekilde yıkanması ilk madde olarak öne çıkıyor. Bu yıkamalarda bayanların uzmanların önerisine göre fazla yağı alan ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olan özel şampuanları tercih etmeleri gerekiyor.

yağlı saçlara bakım

Aktarlarda rahatlıkla bulunabilecek doğal kil ile saçların yağ üretiminin yeniden dengeli oranlara ulaşmasını sağlayabilmek oldukça kolay hale geliyor. Bu kil ile bayanların saçlarının daha uzun sürelerde yağlanması sağlanabiliyor.

saç bakımı sırları