Bayanların saçlarıyla ilgili en büyük sıkıntıları saç yağlanması olarak bilinir. Sadece duş alarak ve saçınızı sık yıkayarak yağlanma sorununu önleyemez ve aynı zamanda saçlarınızı da yıpratabilirsiniz.

yağlı saç

Duş aldığınız zaman suyun aşırı sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Sıcak su ile saç yıkamak saç diplerini kurutarak daha sağlıksız bir hale getirir ve yağlanmaya yol açar. Ayrıca saçınızı yıkadığınız şampuanı da saçınızın yapısına uygun seçmenizde fayda var. Örneğin kremli şampuanlar daha hızlı yağlanmaya yol açarlar.

Yağlı saçlara çözüm

Uzak Durmanız Gerekenler

Saçlarınızı her dakika taramanız ve saçlarınız ile gün içinde çok fazla oynamanız saçların daha hızlı yağlanmasını sağlar bu sebeple saçlarınızdan mümkün olduğunca uzak durun. Bakım ürünleri kullanıyorsanız bu ürünleri sadece saçın uç kısımlarına sürün ve diplerine değdirmeyin.

Saçta yağlanma

Sirkeli su saç yağlanması problemine iyi gelir. Haftada en az 1 kez saçınıza sirkeli su sürerek durulayın ve bu şekilde kurutucu bir makine kullanmadan kendi kendisine kurumasını bekleyin.

yağlı saçlar

Saç boyama işlemlerini de mümkün olduğu kadar az yapmaya gayret gösterin. Sık renk değişiklikleri saça zarar vereceği gibi yağlanma problemine de yol açar.

yağlı saç bakımı