yaz ayarlarında saç bakımı

Yaz ayının sıcak ve kurutucu havası özellikle saçlara kötü yönde etki eder. Saçların yaz ayında bakımını düzenli şekilde yapılması gereklidir. Yazın saç bakımı ile saçlarınız canlanacak ve gün boyu nemli kalacaktır. Saçları yaz ayında aşırı şampuanlamak da saç diplerini kurutur.

saç bakımı

Yaz Aylarında Saç Bakımını Düzenli Yaparak Saçlarınızı Canlandırabilirsiniz

Sıcak hava saç diplerini kuruttuğu için yaz aylarında nemlendirici şampuanları kullanmanız önemle tavsiye edilir. Saçları yıkarken aşırı sıcak sudan kaçınmalısınız. Ilık su saçların nemini korur. Banyodan sonra saçlarınızı aşırı ıslakken kurutmayınız. Saçların nemini havlu ile aldıktan sonra kurutmanız saç köklerine zarar vermeyecektir.

saç bakımı nasıl yapılmalı

Yaz ayında özellikle güneşin etkisi ile kızıl, bakır tonları ile saçlarını boyamış bayanların şampuan seçiminde renk koruyucu maddeler içermesine dikkat etmeleri gereklidir. Saç bakımını dıştan uygulayacağınız doğal maskeler ile güçlendirebilirsiniz.

saç bakımı önerileri

Saç bakımı yaparken içten düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Su içmeyi ihmal etmeyin, su her zaman cildi ve saç köklerini nemli tutar. Doğal bakımlar ve vitamin destekli bir menü ile saçlarınız her zaman daha parlak ve canlı görünecektir.

saç bakımında püf noktalar